کتاب سیب صورتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی پستان / جراحی لیفت سینه چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت سینه چگونه انجام میشود؟

افتادگی سینه ، بعد از زایمان های متعدد و یا کاهش وزن های شدید یکی از معضلاتی است که بسیاری از خانم ها از آن رنج می برند . این عارضه در افراد با سنین بالا بیشتر دیده می شود . این اتفاق درست زمانی خواهد افتاد که پوست حالت الاستیته خود را از دست می دهد و دچار کشیدگی می شود .

آنچه در این مطلب میخوانید

اضافه وزن ، شیردهی ، ورزش های سنگین و یا دلایل موروثی عواملی هستند که در ایجاد شلی و افتادگی سینه تاثیر می گذارند ، زمانی که فرد مراقبت های لازم در جهت حفظ شادابی پوست سینه را رعایت نکرده باشد ، سینه های پر حجم دچار افتادگی شده و پوست آن آویزان می شود . جراحی لیفت سینه که به ماستوپکسی نیز معروف است ، پروسه ای است که با خارج کردن و سفت کردن بافت سینه ها اقدام به بالا کشیدن آنها با روشی تخصصی می نماید . پس از این جراحی ظاهر سینه می تواند به شیوه مثبتی تغییر کرده و تراز شود . در این مقاله به بررسی دقیق تر جراحی لیفت سینه می پردازیم .

امروزه جراحی های زیبایی پستان مانند جراحی لیفت سینه با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا انجام می‌شود. این جراحی ها به منظور ایجاد زیبایی و ترمیم معایب پستان توسط دکتر سید محمد رضا حکیمیان فلوشیپ جراحی پستان با دانش بالا و تجربه سالها کار در این زمینه صورت می‌گیرد. شماره تماس : 36294896 - 031

اقدامات لازم قبل از جراحی لیفت سینه

مراقبت های پیش ازلیفت سینهشامل آزمایشات مخصوص و رعایت برخی از نکات می باشد . در ادامه به برخی از این نکات اشاره می نماییم :

جراحی لیفت سینه

روند جراحی لیفت یا بالا آوردن سینه

  1. جراحی لیفت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود . روند جراحی به این صورت است که ابتدا محل های ایجاد برش علامت گذاری می شوند .
  2. بعد از ایجاد برش در ناحیه مورد نظر ، پوست و بافت اضافی برداشته و سینه به سمت بالا کشیده خواهد شد . گاهی نیاز به تغییر پوزیشن نوک سینه نیز می باشد .
  3. در پایان ، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی جهت محافظت از بخیه ها ، بر روی سینه قرار خواهد گرفت .
  4. در خصوص اسکار های این روش جراحی لازم به ذکر است که به مرور شاهد بهبود جای زخم و بخیه هستیم ، اسکارها به رنگ قرمز در آمده و کم کم محو می شوند . میزان مشخص بودن اسکار ها به محل ایجاد برش و هم چنین تکنیک و مهارت به کار رفته در طول جراحی بستگی دارد .

نوبت دهی آنلاین

اقدامات لازم پس از جراحی لیفت سینه

اینستاگرام دکتر حکیمیان

جراحی لیفت سینه با پروتز سینه

این تکنیک معمولا گزینه مناسبی برای افرادی است که دارای سینه های بسیار شل همراه با افتادگی شدید هستند . در این روش علاوه بر حذف پوست اضافی ، با استفاده از پروتز ، افتادگی سینه ، فرم و حجم آن بهبود می یابد و اصلاح می شود . در مواردی که بافت خود سینه ها کم است و سینه دارای افتادگی است ، لیفت سینه و پروتز سینه همزمان انجام می گیرد . به این ترتیب حجم از دست رفته سینه ها باز می گردد و سینه ها بالا می آیند .

جراحی لیفت سینه بدون پروتز سینه

این روش با حذف پوست اضافی ، بالا کشیدن و فیکساسیون سینه ، بدون استفاده از پروتز و تنها با استفاده از بافت طبیعی پستان ، حجم و فرم سینه اصلاح می شود . این روش جراحی برای افرادی که بافت سینه به اندازه کافی بزرگ است ، مناسب است . در حقیقت فرد نیازی به استفاده از پروتز برای حجم دهی به سینه ها ندارد .

یکی از راه های تشخیص زودرس سرطان پستان ، خودآزمایی پستان یا معاینه پستان توسط خود فرد است. این معاینه برای هر زن بالغ و در هر سن قابل اجرا میباشد. تنها کافیست در هر ماه 15 دقیقه زمان صرف اینکار کند تا در صورت بروز هرگونه تغییرات غیر طبیعی در مراحل اولیه قادر به تشخیص آن باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، کوچه 23
تلفن : 36294896 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عوامل خطرناک تغییر پذیری که بر بروز سرطان پستان موثر هستندعوامل خطرناک تغییر پذیری که بر بروز سرطان پستان موثر هستند

سرطان پستان هنگامی ایجاد می شود که DNA در سلول های پستان جهش یافته یا تغییر می یابد و عملکرد های خاصی که رشد و تقسیم سلولی را کنترل می کنند، غیر فعال ... ادامه مطلب

چرا جراحی ماموپلاستی بعد از عمل چاقی لازم است؟چرا جراحی ماموپلاستی بعد از عمل چاقی لازم است؟

وقتی جراحی کوچک کردن سینه انجام می شود مقدار مشخصی از بافت سینه شامل بافت غددی بافت چربی و پوست برداشته می شود . ... ادامه مطلب

تورم پستان بعد از عمل پروتز سینه کی بهبود می یابد؟تورم پستان بعد از عمل پروتز سینه کی بهبود می یابد؟

پروتز سینه از جمله عمل ‌های جراحی است که به دلیل زیبایی ای که در بدن ایجاد می‌ نماید، طرفداران بسیاری را گرد خود جمع کرده است. این عمل در حالی که مزایایی را از نقطه نظر زیبایی به دنبال دارد، دارای عوارض زیادی نیز می‌ باشد. ... ادامه مطلب

افزایش خطر سرطان پستان با بافت متراکم سینهافزایش خطر سرطان پستان با بافت متراکم سینه

سرطان پستان وقتی ایجاد می شود که فرایند تقسیم سلولی درون بافت پستان دچار اختلال شود. سلول های بافت سرطانی شده پستان، یک تقسیم بیش از اندازه و بدون کنترل دارند. محل شروع این سرطان در پستان می تواند متفاوت باشد. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر افزایش خطر سرطان پستان با بافت متراکم سینه می پردازیم. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین