کتاب سیب صورتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کلینیک پستان / موسسات تحقیقاتی در زمینه سرطان پستان در ایران

موسسات تحقیقاتی در زمینه سرطان پستان در ایران

یکی از مباحث مهم در پژوهش های حوزه ی پزشکی مربوط به حوزه ی سرطان پستان است. شیوع بالای سرطان پستان در سنین پایین در ایران و مشکلات ناشی از این بیماری برای خانواده ها، لزوم انجام تحقیقات در این زمینه را بدیهی می نماید. طبق گزارش جهانی سرطان در سراسر دنیا، سرطان پستان مهمترین نوع سرطان در زنان است و ۲۵ درصد از تمام موارد سرطان را به خود اختصاص میدهد. شیوع این سرطان در ایران رو به افزایش است که این روند معلول افزایش فاکتورهای خطر سرطان پستان می باشد.

آنچه در این مطلب میخوانید

با توجه به اهمیت پژوهش های حوزه ی پزشکی به طور عام و پژوهش هایی که در حوزه ی سرطان پستان به طور خاص انجام می شود، الزام است تصویری کامل و جامع از وضعیت پژوهش های انجام شده در این حوزه ارائه گردد. به عبارتی پژوهش های این حوزه با استفاده از فنون و شاخص های علم سنجی مورد پژوهش قرار گیرد تا نحوه ی رشد و توسعه ی این حوزه درگذر زمان آشکار گردد.

وضعیت مشارکت بین المللی پژوهشگران ایران با سایر پژوهشگران جهان و همچنین موضوعاتی که در این پژوهش ها مورد توجه قرار گرفته اند نشان داده شوند. با بررسی وضعیت پژوهش های انجام شده در حوزه ی سرطان پستان، می توان تصویري روشن و گویا از روند تولیدات و مبادلات علمی در این حوزه ارائه نمود.

جراح پستان

مؤسسات تحقیقاتی سرطان پستان در ایران

دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، تهران و مرکز تحقیقات سرطان پستان جهاد دانشگاهی تهران، پرکارترین مراکز از نظر تولید اطلاعات علمی در زمینه ی سرطان پستان در ایران بوده اند.

موسسات تحقیقاتی در زمینه سرطان پستان در ایران

اهداف کلی مؤسسات تحقیقاتی سرطان پستان

مزایای تحقیقات سرطان پستان در ایران

بدیهی است که بهبود وضعیت علمی در حوزه ي سرطان پستان در طول زمان به پیشرفت در زمینه ی پیشگیري، درمان و کاهش مرگ و میر منجر خواهد گردید.

اینستاگرام دکتر حکیمیان

گروه های پژوهشی مؤسسات تحقیقاتی در زمینه سرطان پستان در ایران

نوبت دهی دکتر حکیمیان

میزان تحقیقات مؤسسات در زمینه سرطان پستان در ایران

تولیدات علمی ایران در این زمینه از یک مقاله در 1990 به 24 مقاله در 2008 افزایش یافته است، به طوری که این تعداد تا قبل از سال 2000 به 9 مدرک محدود می شدريال در حالی که در فاصله ی سال های 2001 تا 2008 به تعداد 105 مدرک افزایش یافته است. از میان مجلات، Asian pacific journal of cancer prevention بیشترین تعداد از تولیدات علمی ایران را در زمینه ی سرطان پستان، منتشر کرده است. همچنین ایران در میان کشورهای خاورمیانه رتبه ی خوبی را در تولید اطلاعات علمی در زمینه ی سرطان پستان در بازه ی مذکور داشته است.

اگر می خواهید با علائم هشدار دهنده سرطان پستان آشنا شوید؛ روی لینک کلیک کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، کوچه 23
تلفن : 36294896 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا آدنوزیس پیش زمینه سرطان پستان است؟آیا آدنوزیس پیش زمینه سرطان پستان است؟

آدنوزیس یا آدنوز شرایط خوش خیم پستانی است که در طی آن توده های مدور کوچک و گاهی قابل لمس بر اثر بزرگ شدن لبول های پستان ( غدد تولید کننده شیر ) ایجاد می شود . آدنوزیس منجر به ایجاد توده یا توده هایی می شود که احساس می شوند ... ادامه مطلب

جراحی های زیبایی پستان شامل چه مواردی می شود؟جراحی های زیبایی پستان شامل چه مواردی می شود؟

جراحی های پلاستیک پستان به منظور بهبود زیبایی آن انجام می شود که می تواند اعتماد به نفس فرد را نیز افزایش دهد. با انجام این جراحی می توان به سایز و فرم دلخواه برای سینه ها رسید ... ادامه مطلب

درمان سرطان پستان با شیمی درمانیدرمان سرطان پستان با شیمی درمانی

شیمی درمانی سرطان سینه از داروهایی برای هدف قرار دادن و تخریب سلول های سرطانی سینه استفاده می کند. شیمی درمانی سرطان پستان مکمل درمان های دیگر است . ... ادامه مطلب

مقایسه ی افزایش سایز سینه با جراحی و تزریق ژل به سینهمقایسه ی افزایش سایز سینه با جراحی و تزریق ژل به سینه

لیفت سینه از مهم ترین جراحی هایی است که این روز ها از سوی بسیاری از زنان انجام می شود. لیفت سینه در واقع جراحی ای است که در طی آن سینه زنان بالا کشیده شده و فرم دهی برای سینه انجام می شود. در ادامه این بخش به روش های افزایش سایز سینه و فرم دهی سینه پرداخته ایم. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین