کتاب سیب صورتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب و مقالات / نکات ساده برای مراقبت از پستان ها

نکات ساده برای مراقبت از پستان ها

بیماریهای پستان اغلب خوشخیم هستند. بیماری بدخیم پستان سرطان پستان است و از هر 9 زن یک نفر در طول زندگی خود، به آن مبتلا میشود.
متاسفانه این بیماری بطور موثر قابل پیشگیری نیست، بنابراین تنها راه برای درمان مناسب و رفع این بیماری، تشخیص زودرس آن است.لازم به ذکر است که سرطان پستان جزء انواع معدودی از سرطان است که اگر در مراحل اولیه کشف شود، بطور کامل قابل درمان میباشد.

نوبت دهی آنلاین دکتر حکیمیان

بهترین روش برای مراقبت از سلامت پستان، اجرای سه دستورالعمل زیر است :

1) انجام معاینه پستان توسط خود فرد حداقل بصورت ماهانه (برای جزئیات به مقاله تشخیص زودرس بیماریهای پستان با معاینه توسط خود فرد مراجعه کنید ).

2) انجام معاینه پستان توسط پزشک حداقل بصورت سالانه.این معاینه در افرادی که سابقه بیماری پستان داشته اند باید هر سه ماه انجام شود.
3) مامو گرافی به معنی گرفتن عکس مخصوص توسط اشعه ایکس از پستان است. این کار قابل اعتمادترین روشی است که برای تشخیص سرطان پستان در مراحل بسیار ابتدایی ابداع شده است.

بهترین روش مراقبت از پستان ها | سه اصل پایه در مراقبت از پستان ها

توصیه میشود هر خانم در سن 35 سالگی یک ماموگرافی بعنوان پایه انجام دهد و این کار را تا سن 40 سالگی هر 2 سال تکرار کند. پس از سن 40 سالگی انجام ماموگرافی بصورت سالانه توصیه میشود و پس از 70 سالگی لازم است این کار هر 3 سال انجام گیرد.

ماموگرافی حدود 80 درصد در تشخیص قابل اعتماد است و بعضی از توده های غیرقابل لمس را نیز تشخیص میدهد. بعضی از توده های پستان توسط ماموگرافی قابل تشخیص نیستند لذا در مراقبت از پستان انجام ماموگرافی به تنهائی کفایت نمیکند و لازم است معاینه نیز با آن همراه باشد.سعی کنید یک مرکز مطمئن را برای ماموگرافی انتخاب کنید و همیشه به همان مرکز مراجعه کنید.

اینستاگرام دکتر حکیمیان

مجددا یادآوری میشود که اکثر ضایعات یافت شده در پستان خوشخیم هستند ودر صورت تشخیص ، دچار نگرانی نشوید ولی تا کامل شدن مراحل تشخیصی به پیگیری و مراجعه به پزشک ادامه دهید.

امروزه ماموپلاستی یا جراحی ترمیمی پستان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا، همچنین دستگاه های مجهز و مدرن انجام می‌شود. این جراحی به منظور ایجاد زیبایی و ترمیم معایب پستان صورت می‌گیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، کوچه 23
تلفن : 36294896 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :منوره [ 1393-08-30 ]
ارسال مقلات اموزشی

مریم [ 1393-04-11 ]
از شما پزشک محترم و دلسوز سپاسگزارم

عارفه رحمانیان [ 1391-07-21 ]
درخواست ارسال مقالات اموزشی

شیوا [ 1391-02-10 ]
مقاله خوبی بود مایلم به اطلاعات جدید در خصوص پستان دسترسی داشته باشم

هانی [ 1390-12-08 ]
سایته بسیارمفیدیه

هانی [ 1390-12-08 ]
سایته بسیار مفیده اززحماته شماکمال تشکررادارم

مانیدا [ 1390-11-22 ]
تشکر من بخاطر لطفی که به خلق میکنید خیلی نا چیزه. ولی میگم :واقعا ممنون

سارا [ 1390-10-20 ]
ممنون از سايت خوبتون و اطلاعات ارزشمندي كه دلسوزانه در اختيار فارسي زبانان ميكذاريد

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا می توان ماموگرافی را برای پستان دارای پروتز انجام داد؟آیا می توان ماموگرافی را برای پستان دارای پروتز انجام داد؟

ماموگرافی یک روش برای آزمایش و بررسی دقیق بافت پستان است. در این روش با استفاده از پرتو های خفیف اشعه ایکس، بیماری های پستان شناسایی و تشخیص داده می شوند. به عبارتی ماموگرافی یک عکس رادیوگرافی ساده از بافت پستان است که به شناسایی زودهنگام سرطان های غیر قابل لمس کمک می کند. ... ادامه مطلب

عمل برداشتن سینه به چه دلیل انجام می شود؟عمل برداشتن سینه به چه دلیل انجام می شود؟

ممکن است کسانی که به سرطان پستان دچار شده اند، و یا کسانی که مستعد این بیماری می باشند، تصمیم به جراحی برداشتن سینه بگیرند.در ادامه این مقاله به بررسی کامل تر علل انجام جراحی برداشتن سینه می پردازیم. ... ادامه مطلب

آبسه پستان چیست و چگونه درمان میشود؟آبسه پستان چیست و چگونه درمان میشود؟

آبسه پستانی در حقیقت همان ماستیت است که یکی از شایعترین مشکلات پستان ها می باشد. این بیماری در بعضی از افراد در نزدیکی نوک سینه ایجاد می شود. آبسه باعث درد و تورم سینه ها شده و معمولا پوست پستان را به رنگ قرمز در می آورد. ... ادامه مطلب

تشخیص سرطان پستان در مراحل اولیهتشخیص سرطان پستان در مراحل اولیه

یکی از راه های تشخیص زودرس سرطان پستان، خودآزمایی پستان یا معاینه پستان توسط خود فرد است. این معاینه برای هر زن بالغ و در هر سن قابل اجرا میباشد. تنها کافیست در هر ماه 15 دقیقه زمان صرف اینکار کند تا در صورت بروز هرگونه تغییرات غیر طبیعی در مراحل اولیه قادر به تشخیص آن باشد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین