کتاب سیب صورتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب و مقالات / نکات ساده برای مراقبت از پستان ها

نکات ساده برای مراقبت از پستان ها

بیماریهای پستان اغلب خوشخیم هستند. بیماری بدخیم پستان سرطان پستان است و از هر 9 زن یک نفر در طول زندگی خود، به آن مبتلا میشود.
متاسفانه این بیماری بطور موثر قابل پیشگیری نیست، بنابراین تنها راه برای درمان مناسب و رفع این بیماری، تشخیص زودرس آن است.لازم به ذکر است که سرطان پستان جزء انواع معدودی از سرطان است که اگر در مراحل اولیه کشف شود، بطور کامل قابل درمان میباشد.

نوبت دهی آنلاین دکتر حکیمیان

بهترین روش برای مراقبت از سلامت پستان، اجرای سه دستورالعمل زیر است :

1) انجام معاینه پستان توسط خود فرد حداقل بصورت ماهانه (برای جزئیات به مقاله تشخیص زودرس بیماریهای پستان با معاینه توسط خود فرد مراجعه کنید ).

2) انجام معاینه پستان توسط پزشک حداقل بصورت سالانه.این معاینه در افرادی که سابقه بیماری پستان داشته اند باید هر سه ماه انجام شود.
3) مامو گرافی به معنی گرفتن عکس مخصوص توسط اشعه ایکس از پستان است. این کار قابل اعتمادترین روشی است که برای تشخیص سرطان پستان در مراحل بسیار ابتدایی ابداع شده است.

بهترین روش مراقبت از پستان ها | سه اصل پایه در مراقبت از پستان ها

توصیه میشود هر خانم در سن 35 سالگی یک ماموگرافی بعنوان پایه انجام دهد و این کار را تا سن 40 سالگی هر 2 سال تکرار کند. پس از سن 40 سالگی انجام ماموگرافی بصورت سالانه توصیه میشود و پس از 70 سالگی لازم است این کار هر 3 سال انجام گیرد.

ماموگرافی حدود 80 درصد در تشخیص قابل اعتماد است و بعضی از توده های غیرقابل لمس را نیز تشخیص میدهد. بعضی از توده های پستان توسط ماموگرافی قابل تشخیص نیستند لذا در مراقبت از پستان انجام ماموگرافی به تنهائی کفایت نمیکند و لازم است معاینه نیز با آن همراه باشد.سعی کنید یک مرکز مطمئن را برای ماموگرافی انتخاب کنید و همیشه به همان مرکز مراجعه کنید.

اینستاگرام دکتر حکیمیان

مجددا یادآوری میشود که اکثر ضایعات یافت شده در پستان خوشخیم هستند ودر صورت تشخیص ، دچار نگرانی نشوید ولی تا کامل شدن مراحل تشخیصی به پیگیری و مراجعه به پزشک ادامه دهید.

امروزه ماموپلاستی یا جراحی ترمیمی پستان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا، همچنین دستگاه های مجهز و مدرن انجام می‌شود. این جراحی به منظور ایجاد زیبایی و ترمیم معایب پستان صورت می‌گیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، کوچه 23
تلفن : 36294896 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :منوره [ 1393-08-30 ]
ارسال مقلات اموزشی

مریم [ 1393-04-11 ]
از شما پزشک محترم و دلسوز سپاسگزارم

عارفه رحمانیان [ 1391-07-21 ]
درخواست ارسال مقالات اموزشی

شیوا [ 1391-02-10 ]
مقاله خوبی بود مایلم به اطلاعات جدید در خصوص پستان دسترسی داشته باشم

هانی [ 1390-12-08 ]
سایته بسیارمفیدیه

هانی [ 1390-12-08 ]
سایته بسیار مفیده اززحماته شماکمال تشکررادارم

مانیدا [ 1390-11-22 ]
تشکر من بخاطر لطفی که به خلق میکنید خیلی نا چیزه. ولی میگم :واقعا ممنون

سارا [ 1390-10-20 ]
ممنون از سايت خوبتون و اطلاعات ارزشمندي كه دلسوزانه در اختيار فارسي زبانان ميكذاريد

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ماستیت چه بیماری است؟ماستیت چه بیماری است؟

ماستیت یک نوع بیماری التهابی و عفونی است که در پستان ها ایجاد می شود. در حقیقت ماستیت شایع ترین بیماری پستان می باشد. بیمار از درد رنج می برد و نیاز به درمان زودهنگام دارد.این بیماری ممکن است به طور خود به خود یا به دلیل شیردهی در پستان ها ایجاد شود ... ادامه مطلب

جراحی درمانی پستان شامل چه مواردی میشوند؟جراحی درمانی پستان شامل چه مواردی میشوند؟

سرطان سینه یا سرطان پستان نوعی از سرطان است که از پستان آغاز می شود. سرطان هنگامی آغاز می شود که رشد سلول ها از کنترل خارج شود ... ادامه مطلب

چرا طی درمان سرطان پستان لنف ادم رخ میدهد؟چرا طی درمان سرطان پستان لنف ادم رخ میدهد؟

سیستم لنفاوی، شبکه ای متشکل از عروق و غدد لنفاوی است. این شبکه بخشی از سیستم گردش خون و همچنین بخشی از سیستم ایمنی بدن است. لنف، مایع شیری رنگی است که در عروق لنفاوی و غدد لنفاوی جریان دارد و حاوی پروتئین، گلبولهای سفید، چربی و فاکتورهای انعقادی میباشد ... ادامه مطلب

لزوم تامین آهن قبل از جراحی پستانلزوم تامین آهن قبل از جراحی پستان

قبل از جراحی سینه ، نیاز به یک سری اقدامات مراقبتی است. یکی از آن ها، تامین آهن کافی فرد است.در این مقاله به تامین آهن قبل از جراحی پستان می پردازیم ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین