کتاب سیب صورتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی پستان / کشیدن درن بعد از عمل پستان

کشیدن درن بعد از عمل پستان

عمل ماموپلاستی یکی از عمل های زیبایی اندام است که برای فرم دهی و کوچک کردن سایز پستان انجام می شود. افرادی که این عمل را انجام می دهند، بعد از عمل متوجه خواهند شد که یک لوله پلاستیکی در داخل بدن کار گذاشته شده است.

آنچه در این مطلب میخوانید

البته این لوله پلاستیکی که درن نام دارد، بعد از مدت کوتاهی از بدن خارح می شود؛ اما ممکن است که بسیاری از افراد با دیدن این لوله پلاستیکی دچار استرس شوند؛ زیرا با کاربرد آن آشنایی کافی ندارند. برای مراقبت از درن کافیست طیق زمان بندی جراح، گاز اطراف درن را برداشته و محل ورود درن به پوست ضدعفونی شود و سپس گاز تمیز گذاشته شود. معمولا ترشحات درن پس از 5 الی 10 روز کاهش می یابد و با نظر پزشک می توانید آن را بردارید.

جراحی پستان

انواع درن

درن ها بر اساس سیستم های مختلف طبقه بندی می شوند:

درن های باز (شامل پلاستیک موجدار یا ورق پلاستیکی) مایعات را روی پد گاز تخلیه می کنند. این نوع درن نسبت به درن های با سیستم تخلیه بسته احتمالا خطر عفونت را افزایش می دهند. درن های بسته توسط لوله هایی ترشحات اضافی را در یک کیسه یا مخرن تخلیه می کنند. به طور معمول درن های غیر فعال سیستم های باز هستند و درن های فعال سیستم های بسته هستند، زیرا آنها بر فشار منفی ایجاد شده توسط درن متکی هستند.

کشیدن درن بعد از عمل پستان

درن های فعال از فشار منفی متناوب یا مداوم برای بیرون کشیدن مایع یا گاز از زخم یا حفره بدن استفاده می کنند. درن های فعال سیستم های بسته ای هستند که ترشحات را در مخزن جمع می کنند. این مخزن از اشباع مواد آلوده در محل بانداژ جلوگیری می کند و خطر عفونت را کاهش می دهد و می تواند قرار گرفتن کارکنان بیمارستان یا سایر بیماران را در معرض مایعات آلوده محدود کند. فشار منفی کارایی درن های فعال را نسبت به درن های غیر فعال افزایش دهد، چرا که در هر موقعیتی ترشحات خارج گردد.

درن های غیر فعال مکش ندارد و برای حرکت مایع یا گاز به نیروی جاذبه، حرکت بدن و اختلافات فشار متکی است. درن های غیر فعال از لاتکس، پلی پروپیل یا لاستیک سیلاستیک ساخته می شود. این درن ها در عرض های مختلف موجود هستند و به راحتی به طول دلخواه برش داده می شوند.

درن های سیلاستیک نسبتا بی اثر هستند و حداقل واکنش بافتی را القا می کنند. اما درن های لاستیکی می توانند واکنش بافتی شدیدی را القا کند.

اهمیت استفاده از درن ها در عمل ماموپلاستی

در عمل ماموپلاستی در صورتی که سینه بزرگ بوده و بافت چربی زیادی از سینه خارج شود، از درن استفاده می شود؛ زیرا بعد از عمل زیر پوست پستان آب جمع می شود. وجود درن باعث می شود که مایعات و ترشحات از سینه خارج شوند و خطرات احتمالی کاهش یابد.

اینستاگرام دکتر حکیمیان

کشیدن درن

نوبت دهی آنلاین

جمع بندی

نحوه مراقبت از محل برش جراحی و بهبود آن از موارد بسیار مهم است. یکی از مواردی که باید از آن آگاه بود، استفاده از درن در محل جراحی است. درن جراحی لوله ای است که برای خارج کردن چرک، خون یا سایر مایعات از زخم استفاده می شود. که معمولا توسط جراحان در محل تجمع ترشحات قرار می گیرند. درحالی که دیدن زخم جراحی می تواند هشدار دهنده باشد، اما معمولا کاملا طبیعی و حتی قابل انتظار است.
گفته می شود، در برخی از موارد خروج مایعات می تواند نشانه عفونت می باشد. بنابراین مراقبت از علائم اولیه عفونت نیز بسیار مهم است. هرچه عفونت زودتر شناسایی شود سریع تر درمان می شود و زمان بهبودی را کاهش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سونوگرافی پستان کلیک کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، کوچه 23
تلفن : 36294896 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا گیاه خواری در پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه موثر است؟آیا گیاه خواری در پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه موثر است؟

گیاه خواری ممکن است به جلوگیری از سرطان سینه کمک کند. زنانی که پس از یائسگی از یک رژیم غذایی گیاهی سالم پیروی می کنند، با خطر کمتری برای ابتلا به سرطان سینه روبرو هستند. ... ادامه مطلب

اثربخشی ماموگرام برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان در ایراناثربخشی ماموگرام برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان در ایران

ماموگرافی در تشخیص سرطان پستان نقش اساسی ایفا می‌کند. آزمایش ماموگرافی به تشخیص زودهنگام بیماری سینه در زنان کمک می کند. ... ادامه مطلب

علائم هشدار دهنده در سرطان پستانعلائم هشدار دهنده در سرطان پستان

سرطان پستان در بعضی افراد بدون علامت ظاهر می‌ شود و گاهی علائم مختلفی دارد که در افراد مختلف متفاوت است. وجود داشتن علامت‌ های زیر لزوماً به معنی این نیست که به این بیماری مبتلا شده‌ ایم، اما با دیدن علائم کلی این بیماری، می‌ توانیم به این بیماری شک کنیم و به پزشک مراجعه کنیم. ... ادامه مطلب

پاسخ به سؤالات رایج در مورد شیمی درمانیپاسخ به سؤالات رایج در مورد شیمی درمانی

ابتلا به سرطان و تحت درمان قرار گرفتن با شیمی درمانی، محدودیت ها و ممنوعیت هایی برای افراد مبتلا و اطرافیانشان ایجاد می‌کند که در این مقاله به برخی از آنها پرداخته شده است ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین